تبلیغات
ناظم سرا - اثبات نظریه استاد جعفر ناظم رعایا
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.

آیا کورش همان ذوالقرنین است وآیا ذوالقر نین پیامبر بوده است ؟

از عزیزان خواهشمنداست ابتداء تیتر خبری  صفحه اول روزنامه اطلاعات مورخ امروز شنبه مورخ 8/3/89را که به شرح زیر است(یکی بودن کورش و ذوالقرنین ارتباط ایران واسلام را محکمتر میکند) را بامتن خبر در صفخه 3 بخوانند وسپس به مراتب زیر توجه نمایند:-
بنده جعفر ناظم رعایا خرسندم از اینکه یکی از حقایق بزرگ که در طول 2500 سال گذشته وبویژه علیرغم تصریحات و تعاریف قرآن کریم مورد بی توجهی قرار گرفته بود در نتیجه مساعی مدبرانه بعضی  محققان  اخیر قرآن کریم در جریان بیرون آمدن از زیر پرده استتار قرار گرفته است.
ونیز خرسندم از اینکه بنده نیز در این خصوص یعنی ذوالقرنین بودن کورش کبیر – با استناد به اشارات و رهنمودهای قرآن کریم دلایل مستدلتر و صریح و روشنتر از دیگران را طی مقالات وبیانا ت عرضه و دنبال کرده ام تا حدی که موجب دقیقتر نگریستن اهل فضل به موضوع وایجاد یک حرکت شتابگرانه تر حقجویانه وبر قراری همایشها و همگراییها جهت تبادل افکار وآراء گردیده است. اما متاسفانه هنوز هم هستند بعضی کسانی که طبق معمول به موضوعات بسیار روشن محافظه کارانه می نگرند و به بهانه این که ذوالقرنین در قرآن کریم پیامبر نامیده نشده است  به خود اجازه نمیدهند که این بزرگمرد ایران زمین را پیامبر بدانند !
واین در حالی است که مشهور است که خدا وند 124000نفر پیامبر از میان ابناء بشر به نبوت و رسالت بر گزیده است که از ان همه نام تعداد معدودی در قرآن آمده است زیرا روش قرآن بر رعایت اختصار است اما آیات بقدری با هم مرتبط تنظیم شده اند که تمام نیاز ها و موانع ومشکلات  مربوط به یک مدنیت پویا و متکامل را برای تمام قرون واعصار پیش روی نژاد بنی آدم پاسخ ورهنمود میدهد.
برای نمونه به آیه  78 از سوره چهلم(غافر) توجه فر مایید:ولقد ارسلنا رسلنا من قبلک  منهم من قصصنا علیک ومنهم من لم نقصص علیک و ما کان لرسول ان باتی بآیه الا باذن الله ....:-(ای رسول ما) تاکید میکنیم که ما پیش از تو پیامبرانی را به رسالت فرستادیم که از جمله آنان داستان بعضی را برایت بیان کردیم واز پیامبران کسانی هم هستند که داستانهایشان را برایت نگفته ایم(یعنی نامشان در قرآن نیامده است)و هیچ پیامبری را نسزد که آیه ای بیاورد مگر به اذن خداوند.....
بنا بر این اگر با توجه  به معیار هایی که در قرآن  وجود دارد  برای ما محرز شد که شخصی در طول زندگی خود پیامبر گونه عمل کرده ودر قرآن هم ازاو به عظمت یاد شده است از اینکه اورا پیامبر بدانیم ممنوع نشده ایم خاصه  اینکه  در کلام الله همردیف پیامبران تعریف شده باشد –آنچنانکه در مورد ذوالقرنین چنین شده است.
با توجه به توضیحات مذکور در مقالات وبیانات پیشین باور این جانب این است که ذوالقرنین همان کورش کبیر است که مانند حضرات یوسف وداوود و سلیمان علیهم السلام در عین سلطنت دارای نبوت ویا رسالت نیز بوده است و بنا بر این-همانگونه که به مقامات ذیصلاح پیشنهاد کرده ام  حق این است که حق این ابر مرد یرسمیت شناخته شود و معرفی گردد تاباعث ایجاد تفاهم بیشتر بین دینمداران و ملی گرایان وافتخار ایرانیان گردد.
جعفر ناظم رعایا

نوع مطلب : افکار استاد جعفر ناظم رعایا، مطالب ارسالی دوستانم، تاریخ ایران زمین، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%