تبلیغات
ناظم سرا - جایزه ادبی برن
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.
 به گزارش خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا) به نقل از روزنامه لو ژورنال سوییس، هیات داوران جایزه ادبی برن در نخستین دوره، این جایزه ادبی 30 هزار فرانكی را به آثار قدرتمند، پرمایه و پر رمز و راز لوكاس هارتمن سوییسی اهدا كردند.
 
لوکاس هارتمن
آثار هارتمن با اشراف نویسنده به زمینه‌های تاریخی و اجتماعی شكل‌گیری آثارش، همواره تحسین منتقدان را به لحاظ ارائه اطلاعات مستند و ارزشمند برانگیخته‌اند. محتوای عمیق موجود در نوشته‌های هارتمن ساختار را پشت سر گذاشته و عده فراوانی از خوانندگان را به رمان‌های آلمانی زبان او جذب كرده‌اند.
 
آثار هارتمن عموما حول محور تاریخ و شخصیت‌های شهر برن در سوییس می‌گردند. در رمان «اپیدمی» (1994)، برن طاعون‌زده قرن چهاردهم میلادی به تصویر درمی‌آید و در «سارازین» (1995، همنام با یكی از آثار بالزاك) تصویری روشن از دیوارهای حایل بین اجتماعات شهر برن ارائه می‌شود. همچنین هارتمن در رمان اخیر «آخرین شب رژیم قدیم» (2007)، جامعه برن را پس از هجوم 1789 فرانسویان توصیف می‌كند.
 
«تا انتهای دریاها» (رمان؛2009) و «آنا و آنا» (كتاب كودك؛ 2009) آخرین آثار لوكاس هارتمن هستند.
نوع مطلب : بزرگان ادبیات ایران و جهان، مطالب ارسالی دوستانم، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%