تبلیغات
ناظم سرا - انتشار دکلمه اشعار شاملو با صدای آیدا
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.

آلبوم موسیقی«آفتاب‌های همیشه» با صدای آیدا شاملو (سرکیسیان) توسط موسسه آوا خورشید منتشر شد.
به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از ایسنا این آلبوم با انتخاب و دکلمه آیدا از اشعار و ترجمه‌های زنده یاد احمد شاملو و آهنگسازی و صداسازی سعید سالاری منش و محمدرضا اصغری منتشر شده است.
در بخشی از بروشور آلبوم آمده است: «مخاطبی که آیدا را به عنوان یک نشانه از میان عاشقانه‌ترین سروده‌های شاملو به خوبی به یاد دارد، این بار با شعر بلند آفتاب‌های همیشه و صدای آیدا در مقام شعرخوان ،به هسته‌ای پنهان در اثر ارجاع داده می‌شود. هسته‌ای که این بار خودِ شاملوی شاعر است.»آیدا سرکیسیان (شاملو)  همسر سوم احمد شاملو است و در شعرهای شاملو، به ویژه در دو دفتر آیدا، درخت و خنجر و خاطره و آیدا در آینه به عنوان معشوقه‌ی شاعر، جلوه‌ای خاص دارد. شاملو درباره تأثیر فراوان آیدا در زندگی خود به مجله فردوسی گفت: «هر چه می‌نویسم به خاطر اوست و به خاطر او… من با آیدا آن انسانی را که هرگز در زندگی خود پیدا نکرده‌بودم پیدا کردم».
آیدا شاملو در برخی کارهای احمد شاملو مانند مجموعه کتاب کوچه با او همکاری داشت. کتاب «بامداد همیشه» نیز اثر سرکیسیان است و «بامداد» اشاره به تخلص احمد شاملو دارد.
«آفتاب‌های همیشه» توسط موسسه آوا خورشید( موسسه نشر موسیقی مرکز موسیقی بتهوون) منتشر و توزیع شده و از روز دوشنبه(۱۴ تیرماه ۱۳۸۹) با بهای ۵۰۰۰ تومان در کتاب‌فروشی‌ها و مراکز عرصه موسیقی و محصولات فرهنگی سراسر کشور در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.
نوع مطلب : بزرگان ادبیات ایران و جهان، 
برچسب ها : شعر،


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%