تبلیغات
ناظم سرا - آیینه ای برای ناظم سرا
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.
 با سلام بر دوستان خوبم و خوانندگان ارجمند ناظم سرا
همانگونه که می دانید در دنیای مجازی دهها سرویس رایگان ارایه وبلاگ و جود دارد که به باور همه ی اهل فن ،بهترین سرویس ها در دنیا دو عدد بیشتر نیستند.بلاگر و وردپرس.شوربختانه بنا به دلایلی مدیریت وبلاگهای وردپرس در ایران فیلتر شده است و نمی توان از امکانات آن بهره برد.
 بلاگر سرویسی است که  ابرقدرت اینترنت-گوگل-آنرا ارایه داده است.هر دوی این سرویسها امکانات بی شماری دارند که البته بسیاری از امکاناتشان در ایران فیلتر شده است.هر دوی این سرویسها امکان آپلود عکس و فایل را به رایگان در اختیار ما قرار می دهند .به بیان دیگر ما برای آپلود عکس نیاز به هاست های مجانی عکس نداریم.هر دوی این سرویسها مستقیما از ایمیل یا از بروزر و مرورگر شما مطلب می گیرند بدون آنکه نیازی باشد که شما کنترل پنل وبلاگتان را باز کنید.

افزون بر اینها صدها امکان رایگان دیگر دارند که جای بحث از آنان در اینجا نیست. در سرویس های داخلی به باور من سه سرویس عالیند.اول از همه بلاگها دوم بلاگفا و سوم میهن بلاگ.بلاگها بر پایه وردپرس است و شوربختانه اشکالات آن را دارد که مهمترینش بالا نیامدن وبلاگ یا بسیار دیر باز شدنش است که عمده دلیل آن هم سرعت بسیار پایین و شرم آور اینترنت در ایران است. .بلاگفا و میهن بلاگ پایداری بیشتری داشته اند.البته هر دوی این سرویس ها در برابر بلاگر و وردپرس اصلا حرفی برای گفتن ندارند.

بنا بر دلایلی که ذکر شد و بنا بر دلایل دیگری که جای ذکرشان در این نوشته نیست بر آن شدم که از ناظم سرا یک کپی یا به عبارت اهالی دنیای مجازی آیینه ای بسازم.وردپرس و سرویس های تابعه را آزمودم و نهایتا به دلیل فیلترینگ از آنها چشم پوشیدم.به بلاگر روی کردم و در بلاگر ناظم سرایی دیگر ساختم.
این کار دو حسن عمده دارد.نخست آنکه اگر روزی میهن بلاگ چون چند وقت پیش بلاگفا فیلتر شد جایی دیگر دارم که با شما خوبان گپ بزنم.دوم آنکه خیلی از عکسهایی را که در اینجا نمی توانم بگذارم در آنجا خواهم گذاشت. به هر حال آن وبلاگ و این یکی ،هیچ فرقی ندارند.آنچه در این وبلاگ می گذارم مستقیما در آن یکی هم می گذارم.با این تفاوت که گاهی آنجا مطالبی می گذارم که امکان قرار دادنشان در میهن بلاگ نیست.می کوشم پیوند و لینک آنها را در اینجا بگذارم.برای آغاز کار هم آدرس وبلاگ تازه ام را می نویسم و هم اینکه شما را دعوت می کنم که عکسهایی از سهراب سپهری را ببینید.شاید انها را ندیده باشید.در این عکسها دستخط سهراب سپهری هم هست.جالب است به دیدنش می ارزد.

آدرس وبلاگ تازه ام

http://www.nazemsara.blogspot.com

 برای دیدن  عکسهای سهراب سپهری بر روی اینجا کلیک نمایید.

نوع مطلب : نوشته های عمومی، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%