تبلیغات
ناظم سرا - محمدرضا شجریان در جشنواره موسیقی«بین الدین» لبنان
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.

محمد رضا شجریان، خواننده و استاد موسیقی سنتی ایرانی اجرای موفقیت آمیزی در جشنواره بین المللی موسیقی «بیت الدین» که هرسال تابستان در لبنان برگزار می شود داشت وبرنامه او به شدت مورد استقبال تماشاگران و منتقدین هنری قرار گرفت.

این برنامه در مراسم بیست و پنجمین دوره برگزاری جشنواره «بیت الدین» در محل این کاخ تاریخی که یکی از شاهکارهای معماری عرب متعلق به قرن نوزدهم میلادی می باشد برگزارشد. روزنامه های لبنان با تیترهایی چون «بزرگ ترین خواننده هنرموسیقی سنتی ایران» و «سلطان آواز ایران» به استقبال شجریان و همراهان او رفتند .

جشنواره «بیت الدین» لبنان هرسال با حضور هنرمندان برجسته موسیقی از سراسر جهان  برگزار می شود و هرسال بیش از ٥٠ هزار شرکت کننده در این کاخ قدیمی به تماشای برنامه های گوناگون هنری می نشینند.

محمدرضا شجریان در این سفر به همره گروه شهناز به سرپرستی استاد مجید درخشانی به لبنان رفته بود.

هنرمندان دیگر گروه شهناز را در این سفر استاد مجید درخشانی (سرپرست گروه و تار) ، رامین صفایی (سنتور) ، مژگان شجریان (سه تار)، محمدرضا ابراهیمی (عود)، شاهو عندلیبی(نی)، رادمان توکلی (تار)، حمید قنبری (تنبک) ، سامان صمیمی (کمانچه) ، حسین رضایی نیا (دف)، حامد افشاری (شهنواز)، مهرداد ناصحی (صراحی)، کاوه معتمدیان (سبو)، سحر ابراهیم (قانون)، نگار خارکن (صراحی)، جمشید صفرزاده (تندر)، داریوش آذر (شهبانگ) تشکیل می دادند..

محمدرضا شجریان، که درحال حاضر درایران یکه تازصحنه موسیقی به شمار می رود و در میان ایرانیان و درسطح جهان نیز ازتوجه و احترام خاصی برخوردار است. او در سال ۱۳۷۸ جایزه پیکاسو و دیپلم افتخار از طرف سازمان یونسکو در پاریس را دریافت کرد. در سال ۲۰۰۶نیز توانست نشان موتزارت را از سازمان یونسكو دریافت کند و تا امروز نامزد جوایز موسیقی «گرمی » شده است.

نوع مطلب : مطالب ارسالی دوستانم، موسیقی، 
برچسب ها : شجریان،


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%