تبلیغات
ناظم سرا - اشتباهات من در وبلاگ نویسی(1)
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.
درود بر دوستان خوبم
زندگی من بسیار یکنواخت است.کار در اداره در بهترین و مفید ترین ساعات شبانه روز و انگاه در کنار خانواده.تنها سرگرمی من وبگردی و وبلاگ نویسی است البته اگر غرغرکردن های خانم بگذارد.ا
غاز وبلاگ نویسی من به اوایل سال 1381 برمی گردد.ان روز ها مانند امروز نبود که از در و دیوار سرویس ارایه وبلاگ رایگان فارسی بر سرمان بریزد.پرشین بلاگ بود و پرشین بلاگ بود و پرشین بلاگ.بلاگر هم بود.اما سرویس فارسی  نداشت.دقیقا یادم است که در هر دو عضو شدم.از ان روز تا امروز هر سرویس وبلاگ نویسی که امده است  من عضوش شده ام و امکاناتش را محک زده ام.

راستش را بخواهید در سرویس های وبلاگ نویسی  5 سرویس خوب بیشتر نیست.بلاگر و بلاگ اسکای و میهن بلاگ و بلاگفا و صد البته وردپرس که نور چشم همه است.
حالا که به ان اغاز کارم نگاهی می اندازم به اشتباهاتم می خندم ان هم قاه قاه  کنان و با صدای بلند به خودم می خندم.مانند بیشتر وبلاگ نویسان در آغاز کار فونتهای درشت انتخاب می کردم.گمان می کردم هر چه فونت درشت تر باشد خواننده بیشتر به نوشته توجه می کند.چه خیال باطلی.حالا می دانم که فونت باید نه درشت باشد و نه ریز و از همه مهمتر همه ی فونتها باید تا جایی که می شود یکنواخت باشند
نکته دیگری که حالا به ان می خندم این است که چه اندازه دوست داشتم رنگ وبلاگم سیاه باشد و نوشته هایم سفید.بعدتر فهمیدم یکی از راههای گریزاندن خواننده ان است که رنگ سیاه در وبلاگتان زیاد تر باشد.
نکته ای که خیلی دیر متوجه ان شدم این بود که مانند مبتدی ها مطالبم را در نرم افزار ورد تایپ می کردم و انها را از سیستمم به وبلاگم کپی می کردم.بعد دریافتم این کار چه بلای مصیبت باری را بر وبلاگ نازل می کند.

همان طور که می دانید و من هم دیر فهمیدم همزمان با نوشتن در نرم افزاتر ورد، کدهای اچ تی ام الی در نوشته قرار می گیرند که این کدها همراه با نوشته بر وبلاگ ما سوار می شوند.شاید وبلاگهای زیادی را دیده اید که جز متن چیزی ندارند اما چقدر دیر باز می شوند .این همان بلایی است که نوشتن در ورد و کپی کردن ان در وبلاگ بر سر سرعت لود شدن وبلاگ می اورد.

بهترین کار استفاده از نرم افزار ویندوز لایو رایتر یا نوشتن در وردپد و انتقال ان به وبلاگ است.البته بسیاری از سرویس های وبلاگ نویسی دگمه ای دارند که اگر متن منتقل شده از ورد را در صفحه ادیتور بیاورید و از دگمه ورد ادیتور استفاده کنید کدهای اچ تی ام ال را از بین می برد اما در ویندوز لایو رایتر نوشتن و بایک دگمه ارسال کردن خیلی عالی تر است.
نوع مطلب : نقدها و تحقیق هایم، آموزش وبلاگ نویسی، سرویسهای رایگان وبلاگ نویسی، 
برچسب ها : وبلاگ نویسی،


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%