تبلیغات
ناظم سرا - اشتباهات من در وبلاگ نویسی(2)
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.
در بخش پیشین دو تا سه عدد از اشتباهات وبلاگ نویسیم را توضیح دادم.در این بخش اندکی به انگیزه های وبلاگ نویسیم می پردازم.
 برای نخستین بار در کتابی که در باره اینترنت بود و چگونگی اتصال به اینترنت و وبگردی را توضیح می داد با وبلاگ اشنا شدم.همان روزها مشغول تایپ کردن اشعار و نوشته های پدربزرگم بودم که به دست من رسیده بودند.

انگیزه معرفی و انتشار اثار او در اینترنت مرا وادار کرد که به وبلاگ نویسی روی بیاورم.اگر دروغ نگفته باشم انگیزه های دیگری هم داشتم که یکی از انهامعرفی کردن زادگاهم سده لنجان در اینترنت بود.

خیلی احمق بودم و گمان می کردم که برای معرفی زادگاهم رسالتی دارم.حالا که به اندیشه های ان روزها نظری می اندازم می بینم که یک ادم چقدر می تواند از مرحله پرت باشد.در شهری که افراد بسیاری تحصیلکرده و باسواد و اشنا با اینترنت و رایانه هستند کی و کجا حضرت جبرییل امین از بارگاه خداوند برای من دستور اورده که این کار را بکنم.به هر حال تن به کار دادم و نکته جالب تر اینکه هنوز نمی دانستم انتخاب اسم و عنوان یک وبلاگ چه اندازه در معرفی و تعداد بازدیدکننده ها اثر دارد.دهها وبلاگ درست کردم که در بیشتر عناوین انها نام زادگاهم_سده لنجان_ را می اوردم.

از نخستین کارهایی که در وبگردی می کردم این بود که نام سده لنجان را به فارسی و انگلیسی سرچ می کردم و هر جا لینکی در باره سده لنجان بود ان را در وبلاگم می اوردم.این یکی از بهترین کارهایی است که یک وبلاگ نویس می تواند و باید بکند.

یک وبلاگ نویس باید همواره در لینکدونی و لینکستان یا پیوندهای وبلاگش مطالب مرتبط با زمینه کاریش را بیاورد.در اینجا به یکی از اصلی ترین اصول وبلاگ نویسی می رسیم و ان این است که وبلاگ نویس باید دامنه فعالیتش را به خوبی هم برای خود و هم برای خوانندگانش تعریف کند تا انها به خوبی بدانند با چه تیپ موضوعاتی مواجه خواهند شد.

من فرهنگ و هنر را برای کارم برگزیده ام و اگر لینک یا دانلود ی را برای خوانندگان می گذارم کاملا مرتبط با این مطلب است.وبلاگ نویسان زیادی هستند که در طی ده پستی که منتشر می کنند ده موضوع کاملا غیر مرتبط را در کنار هم می چینند،در حالیکه به باور همه ی اهالی وبلاگستان شما باید در مطالب ارایه شده وبلاگتان حتما مطالبی از خودتان داشته باشید که از حیث محتوا قابل اعتنا باشند.

من نیز گاهگاهی به دام این اشتباه افتاده ام که مطالبی را به صورت کپی پیست ارئه کنم و از ان بدتر اینکه منبع ان را ننوشته ام.در حالیکه دست کم می توان در پایین مطلب نوشت که این منبع از اینترنت گرفته شده  است گرچه از نظر اخلاقی شما باید دقیقا لینک و ادرس مطلب گرفته شده را بگویید و به ان وبلاگ یا سایت نیز خبر بدهید که مطلبتان را در فلان جا منتشر نموده ام کاری که بعدها در سایت سده لنجان ان را به نیکی و درستی انجام دادم.

.........ادامه دارد.
نوع مطلب : نقدها و تحقیق هایم، آموزش وبلاگ نویسی، 
برچسب ها : وبلاگ نویسی،


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%