تبلیغات
ناظم سرا - محمد علی سپانلو چشم به راه آینده
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.
محمد علی سپانلو شاعر، مترجم و ادیب نامدار ایرانی روزهای سختی را در بستر بیماری می‌گذراند. بی‌توجهی به وضعیت چهره‌های برجسته فرهنگی در زمان حیاتشان، نكته مهمی است كه در سال‌های گذشته دغدغه خیلی‌ها بوده است.این بار نیز محمد علی سپانلو بی‌هیچ توجهی روی تخت بیمارستان دراز كشیده و در انتظار آمدن آینده است.به گزارش ایلنا، سعیده آبشناسان، از نزدیكان سپانلوبا اشاره به اینكه عمل جراحی روز دوشنبه شاعر، زمان زیادی به طول كشیده است، گفت: پزشكان، فعلا، نظر قطعی درباره‌ وضعیت او ابراز نكرده‌اند و گفته‌اند تا سه هفته‌ آینده نتایج قطعی این عمل جراحی مشخص و اعلام خواهد شد.
آبشناسان درباره‌ عملی نشدن تصمیمی كه بنا بود سپانلو به آمریكا منتقل شود و در آنجا تحت عمل جراحی قرار گیرد، گفت: درصورت انتقال ایشان به آمریكا با دو وضعیت مواجه می‌شدیم. در وضعیت اول باید به طور آزاد و بدون بیمه عمل جراحی انجام می شد كه در آن صورت، مبلغی نزدیك به چهارصد هزار دلار هزینه‌ درمان و جراحی می‌شد كه این مبلغ خارج از عهده‌ ما بود.

آبشناسان با اشاره به اینكه سپانلو یكی از شاعران و مترجمانی است كه سال‌ها برای فرهنگ این مرز و بوم زحمت كشیده، تلاش كرده، ترجمه كرده و مقاله نوشته است، تاكید كرد: به‌رغم اطلاعی كه به نهادها و سازمان‌هایی همچون وزارت ارشاد و شهرداری داده شده هنوز هیچ توجهی از سوی این نهادها صورت نگرفته است.


به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد

نوع مطلب : بزرگان ادبیات ایران و جهان، 
برچسب ها : ادبیات،


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%