تبلیغات
ناظم سرا - اشتباهات وبلاگ نویسی من-بخش پنجم
 
ناظم سرا
پروین می گوید:دل بی دوست دلی غمگین است.
 یکی دیگر از اشتباهاتی که در وبلاگ نویسی مرتکب شده ام  این بود که در کار گروهی گذشت نداشتم.کار گروهی در سازمانهای غیر انتفاعی و  غیر سیاسی بر این مبنا استوار است که مدیر گروه  همیشه برنده نباشد.هرگاه در گروه این احساس برای هر یک از اعضا یا بیشتر انها  ایجاد شود که برنده نیستند ،بی گمان در نخستین فرصت امواجی ازسرخوردگی از راه می رسد.

در کارهای گروهی که انجام می دادم حساسیت زیادی داشتم که همیشه بیشترکارها را خودم انجام بدهم و  و بر دوش دیگران باری نیفکنم.به مرور زمان در میان اعضای گروه این حس پیدا شد که وجود انها در گروه زاید است. هرگاه در میان اعضای گروه، فرد یا افرادی به بازی گرفته نشوند نطفه گسست گروه منعقد می شود.این افراد یا از گروه کناره می گیرند که پتانسیل گروه را کاهش می دهند یا در برخی از موارد به شدت در راه دستیابی به اهداف گروه کارشکنی می کنند.دروغ گفتن و سیاهکاری از دم دستی ترین رفتارهایی است که به آن دست می زنند.

مدیر باید حساسیتهای خود را به حد اقل برساند و بگذارد دیگران هم کنش ورزی را تجربه کنند حتی اگر به این بها تمام شود که گروه در عمل دچار کاستی هایی نیز بگردد.مدیر گروهی که گذشت نداشته باشد و نتواند موقعیت برنده برنده را در رابطه گروه و اعضایش ایجاد کند به زودی با گروهی پژمرده روبرو خواهد شد.برخی از مدیران حتی فضاهایی مصنوعی خلق می کنند تا افراد مختلف در ان موقعیتها برنده شدن را احساس و تجربه کنند. این اندیشه باطلی است که برخی از اوقات، مدیر گروه  احساس می کند فردی از اعضای گروه فاقد بهره وری است. هیچ فردی در گروه نیست که وجوش برای دستیابی به اهداف گروه ،سودی نداشته باشد.
این هنر مدیر است که دریابد هر فرد در چه زمینه ای می تواند بهتر از دیگران یا همانند دیگران با درجه ای متفاوت از شدت و ضعف ،گروه را در دستیابی به اهدافش یاری دهد.بی گمان توانایی ها و کاستی های هر فرد نسبت به دیگری، از تفاوت معناداری برخوردار است.هرگاه فردی از گروه طرد شد و نتوانست به گروه خدمت کند، بی گمان کاستی و ناتوانی مدیر را پیش روی  مدیر عیان کرده است، هر چند که مدیر کاستی و فتورش را نپذیرد.

 مدیر باید دریابد که چرا فرد از کار گروهی کناره گیری می کند.هیچ مشکلی نیست که راه حلی نداشته باشد.شوربختانه بسیاری از مدیران به جای اندیشیدن بر ای یافتن راه حل،به سادگی صورت مسئله را پاک می کنند.بیرون گذاشتن افراد همواره بهترین راه حل نیست.
نوع مطلب : آموزش وبلاگ نویسی، اندیشه های گوناگون، نقدها و تحقیق هایم، 
برچسب ها : وبلاگ نویسی،


درباره وبلاگ

عاشق ایرانم وخانواده و ادبیات و اینترنت.گاهگاهی هم مرتکب شعر می شوم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که از دلنوشته هایم شما را خبردار می سازم.8سال است وبلاگ نویسی می کنم.
یاد گرفته ام که تعصب نداشته باشم و به دنیایی بهتر بیندیشم.دوست دارم که انتقادهایتان را بشنوم.ببینم و بخوانم.وبلاگ ناظم سرا جایی است که در ان از غفلتها نیز می نویسم.غفلتهایی که دوره مان کرده اند و پیرامون ما چنبره زده اند.
غفلت از اخلاق جانمان را پر شرنگ کرده و امید واری به فردای بهتر از فرهنگ لغات ذهنمان تبعید شده است.هر دوکیمیاهای گمشده روزگار ماهستند.من نیز چون شما خیلی وقتها دلم برای راستی و درستی تنگ می شود.اگر حس کردید انچه در این وبلاگ امده است با اندیشه و احساس تان نزدیک است در نقل مطالب این وبلاگ بکوشید که باعث خوشحالی من خواهد شد.
بر این باورم که امروزه ادبیات درمانی بیشتر از اب درمانی مفید است.شما نیز آن راامتحان کنید.بی گمان سودی از ان به دست خواهد آمد.
مدیر وبلاگ : مسعود ناظم رعایا
پیوندها
%